Produkty:

Nowy RSM 161

Jesteśmy wyłącznym importerem kombajnów na Polskę. 

Zapraszamy do kontaktu!

Kamil 664 047 086, kamil@lupus-wilk.com.pl

Marcin 606 906 120, marcin@lupus-wilk.com.pl

Piotr 602 488 425, piotr@lupus-wilk.com.pl

FINANSOWANIE FABRYCZNE KOMBAJNÓW - poznaj szczegóły - kliknij 

Więcej szczegółów

Kombajn zbożowy RSM 161


Kombajn zbożowy RSM 161 z nowoczesnym wyglądem pod którego osłonami znajdziemy szereg nowatorskich rozwiązań, dzięki którym maszyna będzie mogła zebrać plon z powierzchni nawet 2000ha w ciągu roku. Wydajność kombajnu to około 40ton/h – RSM161 to jeden z najwydajniejszych kombajnów na Świecie!


Model RSM 161 marki Rostselmash, pod kątem wydajności stanowi wypełnienie luki między dobrze znanymi maszynami serii Acros i Torum. Nowy kombajn zbożowy rosyjskiej marki Rostselmash to jednak coś znacznie więcej niż tylko uzupełnienie oferty. Maszyna różni się wyraźnie od swoich klawiszowych starszych braci zarówno konstrukcją wewnętrzną, jak i wyglądem zewnętrznym.


1. Silnik Cummins 380KM 2. 6-klawiszowy wytrząsacz słomy o powierzchni 6,1 m²  3. Dwukaskadowy system oczyszczenia Opti Flow o powierzchni sit 7,1 m²
4. System TETRA Processor: Powi. separacji 3,3 m² 5. Podajnik pochyły o wysokiej wydajności  6. Rozdrabniacz słomy 
 7. kabina Luxury Cab wyposażona w system Adviser III   8. Heder Power Stream 7 oraz 9m

9. Prędkość wyładunku 115 l/s 

Zbiornik: 10 500l.

 

 


Kombajny RSM 161 wyposażone są w hedery Power Stream o szerokości roboczej 7 i 9 m.

System tnący napędzany jest w systemie Schumacher a za podawanie ściętej masy na podajnik ślimakowo-palcowy odpowiada hydraulicznie napędzane motowidło.


Napęd hydrauliczny motowidła pozwala bezstopniowo regulować szybkość jego obrotów, zapewniając optymalne i równomierne podawanie masy. Łatwy i niezawodny mechanizm z minimalnymi regulacjami.


 

Aparat tnący Schumacher pracuje płynnie, dokładnie i nie zużywa się. Wysoka częstotliwość cięcia i podwójna krawędź tnąca gwarantują szybkie cięcie z minimalnymi stratami. Noże są mocowane śrubami, co znacznie skraca czas wymiany. Dla zbiorów zboża poległego na nierównych glebach są stosowane podnośniki łodyg, aby zmniejszyć straty (wchodzą w skład kompletacji podstawowej)

 

Układ synchronizacjprędkości obrotów motowidła i prędkości ruchu kombajnu ułatwia pracę kombajnisty. Miejsca połączenia promieni motowidła i grabi są solidnie zabezpieczone przed nawijaniem się zboża.

 

Elektrohydrauliczny system kopiowania podłoża ConturPro. 

Możliwość podłużno-poprzecznego kopiowania pod­łoża oznacza efektywne wykorzystanie całej długo­ści żniwiarki na nierównych polach. 

 

podajnik pochyły rsm 161Podajnik pochyły nowej generacji wyposażony w odrzutnik mający za zadanie nie tylko wyrównać poprzeczny przepływ materiału, ale także przyspieszyć go wstępnie przed wejściem w strefę młócenia. Podajnik ten pomaga także w separacji kamieni ze strumienia masy żniwnej. Dzięki wielofunkcyjnemu złączu hydraulicznemu podłączenie hederu jest jeszcze szybsze co pozwala na sprawniejsze przemieszczanie się z pola na pole 

 

 

 

cummins 380km

Kombajn wyposażony jest w wydajny i ekonomiczny sześciocylindrowy silnik producenta Cummins QSL 8.9 o mocy 380KM. Silnik posiada dużą rezerwę mocy (25%). Oferowany kombajn wyposażony jest już w motor dostosowany do standardu czystości gazów wydechowych STAGE IV. Poziom ten zawdzięcza on kombinacji układów: DOC, eEGR i SCR. W maszynie zamontowany jest zbiornik o pojemności 1050l oraz system kontrolujący zużycie paliwa. 

Po lewej stronie, w obrębie przedziału silnika znajdziemy także 120-litrowy zbiornik płynu AdBlue. Kombajn do oczyszczania rotacyjnej osłony przeciwpyłowej pakietu chłodnic wykorzystuje turbinę zasysającą omiatany z niej kurz.

 

 

RSM 161 posiada unikalny system omłotu Tetra Processor, który został wyposażony jest w klepisko regulowane jednocześnie i bezstopniowo za pomocą dwóch par przycisków na panelu w kabinie. To pierwsze takie rozwiązanie na rynku kombajnów zbożowych. Funkcja ta została zastrzeżona patentem.

system omłotu tetra processor

 

 

Sercem kombajnu jest bęben młócący o szerokości 1650 i średnicy 800 mm. To m.in. dzięki niemu kombajn ma bardzo wysoką odporność na zapchania. Prędkość głównego bębna ustawiamy elektrohydraulicznie. Zakres tej regulacji jest bardzo szeroki i wynosi 210-970 obr./min. Następnie masa zbożowa przekazywana jest przez drugi pośredni bęben rozdzielający, do trzeciego separatora o średnicy 750mm. Dalej wymłócona słoma za pomocą odrzutnika trafia na 6-klawiszowy wytrząsacz o powierzchni 6,1m².

 

 

System młócąco-separujący Tetra Processor charakteryzuje się wydajną pracą nawet w trudnych, wilgotnych warunkach, o czym może świadczyć duża powierzchnia omłotu czterech bębnów, wynosząca aż 3,3 m² oraz powierzchnia separacji wytrząsaczy 6,1m². Co nam daje w sumie 9,4m² powierzchni. 

 

Za efektywne oczyszczanie ziarna od plew odpowiada 2-kaskadowy system Opti Flow, składający się z elektrycznie sterowanych sit o największej dostępnej na rynku powierzchni 7,1 m².

 

Silny, optymalny strumień powietrza, wysoki poziom spadu i sito palcowe na podsiewaczu w zauważalny sposób zwiększają proces oczyszczenia ziarna. Na podsiewaczu została wykorzystana technologia „falistego” sita – grzebienie mają różne rozmiary.

Takie rozwiązanie zapewnia równomierny przepływ powietrza co wspomaga przedostawanie się zbieranej masy. Za odwiewanie zanieczyszczeń odpowiedzialny jest sześciosegmentowy turbinowy wentylator z napędem hydrostatycznym. Siłę strumienia powietrza ustawiamy z kabiny, a jej wyniki widoczne są na panelu LCD.Z sieczkarnią słomy i rozrzutnikiem plew

Na wylocie kombajnu znajdują się sieczkarnia słomy wraz z biernym łopatkowym rozrzutnikiem rozdrobnionego materiału, a także tarczowy rozpylacz plew, zgonin i straconego na sitach ziarna.

Siekacz słomy posiada dwie prędkości robocze. Z kolei w napędzanym hydraulicznie rozrzutniku plew możemy obroty tarcz zmieniać bezstopniowo poprzez: przyciski w kabinie oraz pokrętło z lewej strony maszyny.

Przestawienie układu z pokosowania słomy na jej siekanie wymaga jedynie przełożenia przy pomocy dźwigni płyty spadowej. Jej pozycja, dostosowana do zasilania komory rozdrabniacza zostanie wykryta przez czujnik, który da zielone światło do automatycznego załączenia sieczkarni wraz z uruchomieniem młocarni. Rozrzutnik plew wyłączamy z pracy poprzez wyjęcie dwóch sworzni, odchylenie go ku górze i zawieszenie na przymocowanych do obudowy wytrząsacza hakach.


Zbiornik 10 500l

RSM 161 żadne przyczepy czy naczepy nie zaskoczą. Ma on bowiem imponującą wysokość rozładunku wynoszącą 5,05 m. Kombajn posiada zbiornik o pojemności 10500l, który jest opróżniany w ciągu 2minut z prędkością 115l/s. 

Dodatkowo RSM 161 wyposażony jest w hydropulsatory, dzięki którym wilgotna masa nie zawiesza się na ściankach.

 

 

Nowa Kabina Luxury Cab 

 

 

Nowa Kabina Luxury Cab z panoramicznym oszkleniem, o 30% większej widoczności niż w poprzednich wersjach kombajnów RSM. Usytuowane ergonomiczne siedzenia zarówno dla operatora jak i pomocnika. Lepsze przystosowanie miejsca pracy w odniesieniu do indywidualnych potrzeb użytkownika. W kabinie znajduję się klimatyzacja, radio, lodówka oraz system kontrolujący temperaturę otoczenia. Kombajn został wyposażony w nowy system Adviser III z 10 calowym kolorowym dotykowym monitorem, który podpowiada optymalne ustawienia, pokazuję błędy w pracy oraz pomaga je szybko eliminować.

 

Pokazy RSM161 sezon 2016

 

Oficjalne video promujące RSM 161
Heder Power Stream 6;7 oraz 9 m

Elektrohydrauliczny system kopiowania terenu

Ustawienie wysokości cięcia

napęd planetarny aparatu tnącego Schumacher

palce podbieracza na całej długości ślimaka

Automatyczna synchronizacja pracy żniwiarki i kombajnu

Młocarnia

System TETRA Processor,

Bęben z 10 cepami, o średnicy 800 mm i szerokości 1630 mm

Częstotliwość obrotów bębna 300-920 obrotów/min

bęben separacyjny o średnicy 750 mm

Powierzchnia separacji 3,3 m²

elektrohydrauliczna regulacja przestrzeni klepiska

6-klawiszowy wytrząsacz słomy o powierzchni 6,1 m²

długość klawiszy 3515 mm

dwukaskadowy system oczyszczenia Opti Flow o powierzchni 7,1 m²

Zbiornik

pojemność 10500 litrów

prędkość wyładunkowa 115 l/s

wysokość wyładunkowa 5,05 m

Kabiana

Kabina Luxury Cab

System informacyjny Adviser III

Silnik

Producent Cummins QSL8,9

Moc 380KM

pojemność zbiornika na paliwo 1050 l

system kontrolujący zużycie paliwa

Zespół jezdny

hydrostatyczna transmisja

3 biegowa skrzynia biegów z elektrohydraulicznym sterowaniem

zakres prędkości 0-25 km/h

koła przednie – Mitas 800/70 R 32

Koła tylnie – Mitas 500/70 R 24

Wymiary gabarytowe i waga

długość 9876 mm, szerokość 3675 mm wysokość 4000 mm

waga (bez hedera i paliwa) – 16500+/- 300 kg

 

 

 

Farmer 12/2015

 

Nowa jakość rosyjskich kombajnów?

Rostselmash RSM 161 to kombajn zbożowy, który może pochwalić się 22 nowymi paten

tami w swojej konstrukcji. (czytaj cały artykuł w pdf)

AGROmechanika 10.2015

Nowość ze wschodu !

Rostselmash rosyjski potentat na rynku maszyn rolniczych i żniwnych - wprowadził na rynek nową innowacyjną konstrukcję kombajnu zbożowego RSM 161.

Pierwszym elementem przykuwającym wzrok jest nowoczesny i awangardowy wygląd, który zapewne będzie nowym wyznacznikiem w produkcji kombajnów Rostselmash w Rostsowie nad Donem.

Pod osłonami znajdziemy szereg nowatorskich rozwiązań, dzięki którym, jak określa producent maszyna będzie mogła zebrać plon z powierzchni 2000ha w ciągu sezonu.

Kliknij i przeczytaj cały artykuł. 

Rolniczy przegląd Rolniczy

Rolniczy przegląd Techniczy Grudzień 2015 nr 12

Trendy w kombajnach zbożowych 2015.

 

Warto wyróżnić najnowszy model RSM 161 rosyjskiej firmy ROSTSELMASH. Jest to bowiem pierwszy kombajn, w którym wszystkie klepiska, a są one trzy podlegają centralnej regulacji z kabiny. Czytaj więcej