Produkty:

Nowy VECTOR 425

Jesteśmy wyłącznym importerem kombajnów na Polskę. 

Zapraszamy do kontaktu!
Kamil 664 047 086, kamil@lupus-wilk.com.pl
Marcin 606 906 120, marcin@lupus-wilk.com.pl

Więcej szczegółów

NOWA wersja kombajnu Rostselmash Vector seria 425

Od momentu wprowadzenia w roku 2004 modelu Vector w fabryce w Rostowie nad Donem powstało około 13 tyś maszyn. 

Kombajn wyposażony jest w 6 cylindrowy silnik Cummins 228KM, zapewniający 20-procentowy zapas mocy oraz trzyzakresowy napęd hydrostatyczny. Vector posiada tradycyjny system omłotu i separacji ziarna, który wyróżnia największy dostępny na rynku bęben młócący o szerokości 1,2m oraz średnicy 0,8m.  


Jednym z głównych atutów Vectora 425 są wysoka wydajność kombajnu, prostota jego wykonania, główne podzespoły zachodnich marek (ZF/CUMMINS/BONDIOLI/SAUER DUNFOSS/OPTIBELT)  i tanie części eksploatacyjne, wszystko to sprawia, że coraz więcej rolników decyduje się na zakup właśnie tej rosyjskiej maszyny.

PREZENTACJA VIDEO KOMBAJNU VECTOR 425

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SPRAWNE KOSZENIE


Kombajny Vector 425 wyposażone są w przyrząd żniwny Power Stream o szerokości roboczej 5, 6, 7 i 9 m, wyróżniający się znaczną głębokością stołu 0,75m.


Wszystkie hedery standardowo posiadają:

 

Napęd hydrauliczny motowidła, który pozwala bezstopniowo regulować szybkość jego obrotów, zapewniając optymalne i równomierne podawanie masy. Łatwy i niezawodny mechanizm z minimalnymi regulacjami.

 

Aparat tnący Schumacher pracuje płynnie, dokładnie i nie zużywa się. Wysoka częstotliwość cięcia (1180 cięć/min) i podwójna krawędź tnąca gwarantują szybkie cięcie z minimalnymi stratami. Noże mocowane są śrubami, co znacznie skraca czas wymiany. Dla zbiorów zboża poległego na nierównych glebach są stosowane podnośniki łodyg, aby zmniejszyć straty ( wchodzą w skład kompletacji podstawowej)

 

Układ synchronizacji prędkości obrotów motowidła i prędkości jazdy kombajnu ułatwia pracę kombajnisty. Miejsca połączenia promieni motowidła i grabi są solidnie zabezpieczone przed nawijaniem roślin długo łodygowych.

 

Dokładne kopiowanie reliefu możliwość wzdłużno-poprzecznego kopiowania podłoża oznacza efektywne wykorzystanie całej długości żniwiarki na nierównych polach.

Wszystkie hedery Power Stream są standardowo wyposażone w proste i niezawodne urządzenie kopiowania Level Glide.

 

NOWY wydłużony podajnik pochyły ma kilka zalet lepsza widoczność na przyrząd żniwny, efektywniejsza praca w kukurydzy dzięki brakowi odbojników, prostsza eksploatacja urządzenia.

Hydrauliczny rewers włączany z kabiny pozwala szybko likwidować zatory powstałe w podajniku.

Dzięki wielofunkcyjnemu złączu hydraulicznemu podłączenie hederu jest jeszcze szybsze co pozwala na sprawniejsze przemieszczanie się z pola na pole

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

EFEKTYWNY OMŁOT - SUPER BĘBEN - największy dostępny na rynku bęben młócący.


Bęben młocarni o szerokości 1,2m oraz średnicy 0,8m

Duży bęben wraz z listwami obciążającymi (z 10 cepami) generuję dużą bezwładność, a to zapewnia równomierną prędkość, nawet gdy jego obciążenie jest zmienne – w rezultacie możliwe jest uzyskanie wyższej wydajności. Duża bezwładność bębna świetnie sprawdza się w pracy z wilgotnymi lub nierównymi uprawami.

Drugim plusem dużej średnicy jest możliwość ustawienia mniejszych obrotów młocarni podczas omłotu, co powoduje mniejsze uszkodzenia ziarna.

Standardowo młocarnia jest wyposażona w przekładnię zwalniającą dzięki której możemy ustawić obroty bębna młócącego już od 201 obr/min ( regulacja z kabiny ), co okazuję się bardzo przydatne podczas zbiorów np. kukurydzy.


Duży kąt opasania klepiska (130) zapewniają dużą powierzchnię wydzielania ziarna (1,1m²), na której wymłócone jest do 95% plonu. Wśród nowości zwraca uwagę elektryczny mechanizm regulacji szczeliny omłotowej, który pozwala ustawić odległość klepiska od bębna z kabiny, odpowiednio do rośliny i warunków zboża.

 

W Vectorze zastosowano system Jam Control, którego zadaniem jest eliminowanie zapychań w układzie młócącym. Zasada działania tego urządzenia polega na tym że w momencie zapychania opuszcza ono klepisko zwiększając znacznie odstęp pomiędzy bębnem a klepiskiem. Czynność wykonujemy z kabiny kombjanu.


Wydzielanie ze słomy resztek plonu realizuje 4-klawiszowy, 7-kaskadowy wytrząsacz o powierzchni 5m². Na wytrząsaczach zainstalowane są czujniki strat ziarna, pomagające ustawić optymalne parametry omłotu.

 

CZYSZCZENIE


Oczyszczenie ziarna odbywa się na dwustopniowych sitach o łącznej powierzchni 3,6m².

Oddzielone od słomy ziarno spod klepiska oraz wytrząsacza dostarczane jest do dwustopniowego systemu oczyszczenia. Tworzą go dwa rzędy poruszających się w przeciwnych kierunkach i z różną częstotliwością sit. Są one regulowane oddzielnie. Z kabiny w sposób płynny regulowana jest prędkość 6-łopatkowego wentylatora.


Oddzielny Bęben domłacający

Niedomłócone kłosy trafiają do urządzenia domłacającego składającego się z trzy łopatkowego bębna. Pozwala to zwiększyć jakość ziarna i obniżyć obciążenia na bęben młócący.


Siekacz słomy

Klasyczny system omłotu i separacji praktycznie nie uszkadza słomy. W zależności od preferowanego wykorzystania, słomę można rozdrobnić i rozrzucić lub ułożyć w wałek. W konstrukcji wykorzystuję się 64 noże z odpornymi na zużycie krawędziami, mającymi zdolność samoostrzenia.

 

 

 

 

DUŻY ZBIORNIK 6000l


Vector 425 wyposażony jest w zbiornik o pojemności 6000l i prędkości wyładowczej 42l/s. W warunkach podwyższonej wilgotności umieszczone na dnie zbiornika hydropulsatory pozwalają sprawnie wyładować wilgotne zboże.

Standardowo kombajny wyposażone są w metalowe pokrywy zbiornika na ziarno, które otwierane są elektrycznie przez operatora z kabiny kombajnu.

Wszystkie modele Rostselmash posiadają również czujnik poziomu (75%) napełnienia zbiornika na poziomie.

Możliwość odłączenia napędu młocarni podczas wyładunku pozwala zmniejszyć zużycie paliwa i wydłużyć czas pracy młocarni.

 

 

Sprężarka powietrza w standardzie wyposażenia kombajnu.

 

W standardzie kombajn posiada sprężarkę powietrza 110l. Dzięki której codzienne czyszczenie i konserwacja może być wykonywana jeszcze szybciej.

 

 

 

NOWY Silnik Cummins 228 KM

Kombajn Vector 425 wyposażony jest w 6 cylindrowy silnik Cummins QSB 6.7l z AdBlue (Stage IV) o mocy 228KM – produkcji USA.

Operator może z łatwością kontrolować obroty silnika przy pomocy przycisku na panelu sterowania w kabinie. Zapas momentu obrotowego wynosi do 20%.

Ekonomiczny silnik razem z 540-litrowym zbiornikiem paliwa pozwala pracować bez tankowania do 16 godzin. Spalanie zostało zmniejszone o 3% w porównaniu z silnikiem Stage IIIB.

NOWA Kabina Comfort Cab II z NOWYM systemem Informacyjnym Adviser III

Osiągi kombajnu mogą być wykorzystane tylko wtedy, gdy operator może skoncentrować się na swojej pracy. Nowa kabina Comfort Cab II została zaprojektowana do długich roboczych dni. Duża panoramiczna powierzchnia oszklenia, regulowana kolumna kierownicza, fotel z pneumatyczną regulacją, wygodne siedzenie dla pasażera, ogrzewanie, klimatyzacja, lodówka, pakiet audio.

W nowym modelu Vectora 425 kabina jest wyposażona:

Nowy 16 funkcyjny joystick – główny element prowadzenia kombajnu

Nowy podłokietnik ze wszystkimi przydatnymi funkcjami kombajnu

NOWY system informacyjny Adviser III z dotykowym 10 calowym wyświetlaczem, który pełni rolę komputera pokładowego kontrolującego parametry pracy kombajnu.

Adviser III magazynuje informacje dotyczące skoszonej powierzchni, zebranej ilości ziarna, ilości opróżnionych zbiorników czy też długość pokonanej drogi.

Adviser III daje nam również możliwość zapisania w pamięci ustawień kombajnu dla prawie 40 rodzajów roślin. Parametry kombajnu jakie możemy zapisać to między innymi :

- Szczelina klepiska

- obroty bębna młócącego

- obroty wialni 

 

DANE TECHNICZNE

HEDER Power Stream 5/6/7/9m
Szerokość uchwytu podajnika [m]    3,4
reduktor planetarny Schumacher
Szybkość ruchu noży [tryb/min.]    946 (1080-Schumacher)
System kopiowania terenu Level Glide 

wózek transportowy

Szybkozłącze hydrauliki hedera

OMŁOT

Szerokość młocarni [mm] 1200
średnica  bębna młocarni [mm] 800

Liczba cepów 10
Częstotliwość obrotów bębna młocarni [ob/min] 420-945
Częstotliwość obrotów bębna z przekładnią redukcyjną [ob/min] 211-350
Kąt opasania klepiska [stopni] 130
Powierzchnia opasania klepiska [m2] 1,10
Regulacja klepiska: napęd elektryczny sterowany z kabiny

Urządzenie Jam Control zrzutu klepiska

Ilość klawiszy wytrząsacza słomy 4
Powierzchnia wytrząsacza słomy [m2] 5,00
Powierzchnia sit oczyszczania [m2] 3,59
Częstotliwość obrotów wentylatora oczyszczania [ob/min] 340-1185
Dodatkowy bęben domłacający

ZBIORNIK

Pojemność zbiornika [l] 6000
Szybkość wyładowania nie mniej niż [l/s] 42
Wysokość wyładowania [m] 3,45, opcja wydłużenia rury wysypowej

Hydropulsatory

Elektrycznie otwierane pokrywy zbiornika

Czujnik poziomu napełnienia zbiornika

Rozładunek podczas pracy kombajnu

Automatyczne całkowite rozkładanie rury rozładunkowej

Kabina

Comfort Cab II
System informacyjny Adviser III

Kolorowy monitor 10 cali

Fotel z zawieszeniem pneumatycznym

Fotel dla drugiej osoby

klimatyzacja

Ogrzewanie

Wbudowana lodówka

Zdalne sterowanie włączania hedera, młocarni i rozładunku

System Audio

SILNIK

Producent CUMMINS QSB 6.7
Moc 228KM

Sprężarka powietrza

Zbiornik na paliwo 540l

Zespół Jezdny

Transmisja hydrostatyczna 3-zakresowa

Szybkość transportowa [km/h] 25

Typ opon kół prowadzących 28LR26

Typ opon kół napędzanych 18,4R24

Wymiary gabarytowe i waga

Długość/szerokość/wysokość (bez hedera) [mm] 7938/3559/4010
Waga kombajnu z sieczkarnią [kg] 10570+/-300