Produkty:

 

Farmer 12/2015

 

Nowa jakość rosyjskich kombajnów?

Rostselmash RSM 161 to kombajn zbożowy, który może pochwalić się 22 nowymi paten

tami w swojej konstrukcji. (czytaj cały artykuł w pdf)

Rolniczy przegląd Rolniczy

Rolniczy przegląd Techniczy Grudzień 2015 nr 12

Trendy w kombajnach zbożowych 2015.

 

Warto wyróżnić najnowszy model RSM 161 rosyjskiej firmy ROSTSELMASH. Jest to bowiem pierwszy kombajn, w którym wszystkie klepiska, a są one trzy podlegają centralnej regulacji z kabiny. Czytaj więcej.

 AGROmechanika 09.2015

W dzisiejszych czasach produkty "Made in Russia" nie mają zbyt wielu zwolenników. Pomijając względy polityczne, po prostu utarło się przekonanie, że nie są tak dobre jak inne. Czy jednak jest to prawda? Czy warto zainwestować pieniądze w kombajn będący w porównaniu do konkurencji nowością na polskich polach?

Ostatnio mogliśmy obejrzeć podczas pracy kombajn Rostselmash Vector 420. Zmienił on nasze poglądy co do konstrukcji ze wschodu.

(czytaj cały artykuł w pdf)

Rolniczy Przegląd Techniczny nr 26 - 08.2015

W swoim 26 numerze Tygdonik Poradnik Rolniczy porównał kombajny o mocy około 200KM! Pod swoją lupę gazeta bierze cztery najlepiej sprzedające się marki kombajnów na rynku w Polsce. Rostselmash okazał się najtańszą maszyną, co więcej jego parametry śmiało konkurują z najlepszymi. 

Przeczytaj cały artykuł w pdf

 

Aktualności Techniki Rolniczej – 15/2015 – 13.08.2015

Choć na naszym rynku wciąż zalicza się do nowości kombajn Vector 420 firmy Rostselmash coraz powrzechniej uważany jest za następcę Bizona.

Od momentu wprowadzenia w roku 2004 modelu Vector 420 w fabryce rosyjskiego koncernu w Rostowie nad Donem powstało już około 11 tyś tych maszyn

(czytaj cały artykuł w pdf)

 

Aktualności Techniki Rolniczej – 02/2015 – 08.02.2015

Ubiegły rok był dla firmy Rostselmash bardzo szczególny ze względu na obchodzone 85-lecie działalności, a także fakt, iż z taśmy produkcyjnej zjechał 10-tysięczny kombajn zbożowy Vector. Na naszym rynku rosyjski producent jest znany dzięki firmie Lupus z Ciechanowa.

Firma z Ciechanowa, widząc potencjał maszyn z Rostowa nad Donem, nieustannie rozszerza ich sieć sprzedaży. - Aktualnie posiadamy...

(czytaj cały artykuł w pdf)

 

Rolniczy przegląd techniczny nr 10-10.2014

Jarosław Marchwiak z Piekarzewa koło Pleszewa w województwie wielkopolskim prowadzi gospodarstwo rolne o powierzchni 90ha. Rolnik zdecydował się w tym roku zastąpić wysłużonego Fortschiritta E 524 o mocy 154KM nowszym i wydajniejszym kombajnem. Wybór padł na dwukrotnie silniejszą, rosyjskiej produkcji maszynę Rostselmash Acros 580. Przeczytaj cały artykuł w RPT nr 10 październik 2014

Top Agrar Polska - 03.2014

Nowe wersje kombajnów zbożowych Rostselmash... "

(czytaj cały artykuł w pdf)

Tygodnik Poradnik Rolniczy nr 7 - 02.2014

Kombajn ACROS 580 w sztafecie olimpijskiej.. "

(czytaj cały artykuł w pdf)

Rolniczy Przegląd Techniczny nr 2 - 02.2014

"Klasyk z Rostowa.

Don 1500 obok Nivy SK-5 to prawdziwa ikona rosyjskich żniw. Oba kombajny do dzisiaj królują na polach największego państwa świata. Udało nam się znaleźć w Polsce pracujący egzemplarz kultowego Dona"

(czytaj cały artykuł w pdf)

 

Rolniczy Przegląd Techniczny nr 178 - 12.2013

 

"Vector młóci kolby.

 

Najmniejszy kombajn w ofercie firmy Rostselmash podczas swojego pionierskiego polskiego pokazu w kukurydzy wyłusiwał ponad 18t ziarna na godzinę. Maszyna wyposażona była w sześciorzędową sztywną przystawkę producenta z Rostowa nad Donem"

(czytaj cały artykuł w pdf)

Aktualności Techniki Rolniczej – 15/2013 – 08.08.2013

"Dobra w usługach.

Sieczkarnie to stosunkowo nowy asortyment, który pojawił się po raz pierwszy na Agro Show przed dwoma laty, a na pola wyjechał dopiero w ubiegłym sezonie. Wśród nabywców którzy zdecydowali się na nowość z Rostowa są…"(czytaj cały artykuł w pdf)

Rolniczy Przegląd Techniczny nr 176 - 10.2013

"Kombajn zbożowy Rostselmash Vector 420. Omłot z podbieraczem.

Marian Drzewiecki z Płonkówka koło Gniewkowa w województwie kujawsko-pomorskim na początku tego roku zdecydował się zakupić najmniejszy w ofercie okręt żniwny wiodącego rosyjskiego producenta. Odwiedziliśmy go podczas dwuetapowego zbioru kminku..."(czytaj cały artykuł w pdf)

AgroMechanika Technika w gospodarstwie - 09/2013

Aktualności. Sieczkarnia Rostselmash

Oferta rosyjskiego producenta to nie tylko kombajny zbożowe oraz ciągniki, lecz także wydajne sieczkarnie samojezdne. Ciechanowski przedstawiciel Rostselmash - Lupus - w swojej ofercie ma dwie samojezdne sieczkarnie..." (czytaj cały artykuł w pdf)

AgroMechanika Technika w gospodarstwie - 04/2013

"Wydajny Torum.

Jeśli chodzi o największe kombajny zbożowe Rostselmash dystrybuowany przez ciechanowski Lupus ma do zaoferowania model Torum 760. Maszyna, obok której nie da się przejść obojętnie, ma kilka ciekawych rozwiązań..." (czytaj cały artykuł w pdf)

Aktualności Techniki Rolniczej - 07/2013 - 11.04.2013

Technika

"Technika zbioru zbóż.

Choć w Polsce średnia powierzchnia gospodarstwa rolnego wynosi tylko nieco ponad 10 hektarów, są w kraju również województwa, gdzie jest ona ponad dwu- lub trzykrotnie wyższa..." (czytaj cały artykuł w pdf)

Rolniczy Przegląd Techniczny nr 168 - 2.2013

"Putin dumny z Vectora.

Rosyjski gigant w produkcji kombajnów zbożowych, firma Rostselmash, swoje okręty żniwne oferuje w dwóch wariantach silnikowych. Podział ten determinuje docelowy rynek, na który trafiają maszyny z Rostowa..." (czytaj cały artykuł w pdf)

Aktualności Techniki Rolniczej - 02/2013 - 21.01.2013

Technika

"Sprawne koszenie.

Kombajny firmy Rostselmash oferowane na naszym rynku przez firmę lupus z Ciechanowa zwracają uwagę zarówno pod względem zastosowanych rozwiązań..." (czytaj cały artykuł w pdf)

Rolniczy Przegląd Techniczny nr 166 - 12.2012

"Nowości.

Pokazany po raz pierwszy w Polsce przez firmę LUPUS Wilk z Ciechanowa na tegorocznej wystawie Agro Show w Bednarach przedstawiciel flagowej serii HHT ciągników marki Versatile..." (czytaj cały artykuł w pdf)

Aktualności Techniki Rolniczej - 23/2012 - 06.12.2012

Technika

"Kolosy na polu.

O ile marki Challenger nie trzeba nikomu przedstawia, tak należąca do koncernu Rostselmash marka Versatile stawia na rynku polskim pierwsze kroki..." (czytaj cały artykuł w pdf)

Rolniczy Przegląd Techniczny nr 164 - 10.2012

"Nowości.

Firma Lupus, przedstawiciel firmy Rostselmash, sprzedaje na naszym rynku kanadyjskie ciągniki Buhler Versatile 535. Jest to ciągnik kołowy, przegubowy. Jego silnik to sześciocylindrowy Cummins QSX 15 o pojemności skokowej..." (czytaj cały artykuł w pdf)

Aktualności Techniki Rolniczej - 19/2012 - 11.10.2012

Aktualności branżowe

"W swoim żywiole.

Zbiór kukurydzy to doskonały do organizowania pokazów pracy maszyn. Jakich? Oczywiście sieczkarni samojezdnych. Sezon kukurydzianych żniw wykorzystała ostatnio ciechanowska firma LUPUS, która w serii pokazów zaprezentowała..." (czytaj cały artykuł w pdf)

Przegląd Rolniczy - 09 (45) 2012

"Ciągnik Versatile HHT.

Wysoko wydajny traktor Versatile High Horsepower Tractor (HHT) ostał opracowany na potrzeby dużych gospodarstw wymagających wysokiej wydajności maszyn..." (czytaj cały artykuł w pdf)


Tygodnik Rolniczy nr 38 - 21.09.2012

Technika

"Nowości na Agro Show.

Kontynuując temat nowości wystawionych w Bednarach, przyjrzyjmy się nowym sprzętom uprawowym oraz pozostałym maszynom, które tam zadebiutują..." (czytaj cały artykuł w pdf)

Aktualności Techniki Rolniczej - 17-18/2012

Wydanie specjalne

"Kierunek na Vectora.

Tłumy na pokazach podczas popularnych imprez rolniczych cieszą zapewne organizatorów, co jednak nie zawsze idzie w parze z zadowoleniem uczestników. Przy takich okazjach często nie ma po prostu szans, aby o maszynie dłużej porozmawiać..." (czytaj cały artykuł w pdf)

Aktualności Techniki Rolniczej - 17-18/2012

Wydanie specjalne - Kombajny zbożowe

"Konwencjonalnie lub z rotorem.

Coraz trudniejsze warunki żniw oraz coraz krótszy czas ich trwania wymagają zastosowania coraz bardziej wydajnych i niezawodnych kombajnów zbożowych..." (czytaj cały artykuł w pdf)

Tygodnik Ciechanowski nr 37 - 11.09.2012

Wieś i rolnictwo

"Od żywności do maszyn rolniczych, czyli prawie 20 lat na rynku.

Rozmowa z Sylwestrem Wilkiem, prezesem Firmy Handlowej "Lupus" w Ciechanowie..." (czytaj cały artykuł w pdf)

Tygodnik Rolniczy nr 36 - 07.09.2012

Technika

"Rosjanin nad Odrą.

Bracia Mariusz i Piotr Maleńczyk stali się właścicielami Vectra RSM 101 przed pięcioma laty. Znajomi pukali się w czoło, widząc, że rodzeństwo wybrało rosyjski kombajn..." (czytaj cały artykuł w pdf)

AgroMechanika Technika w gospodarstwie - 09/2012

Test

"Kombajny z Rostowa.

Rostselmash to obecnie liczący się producent kombajnów i maszyn rolniczych, który zdobywa także rynki zagraniczne w ty  rynek polski. Korzystając z okazji przyjrzeliśmy się dwóm modelom kombajnów, które już pracują na naszych polach..." (czytaj cały artykuł w pdf)

Top Agra Polska - 09/2012

"Agro Show w Bednarach.

w dniach 21-24 września odbędzie się międzynarodowa wystawa rolnicza Agro Show w Bednarach k. Pobiedzisk. Będzie co oglądać bo firmy przygotowały wiele interesującego sprzętu... " (czytaj cały artykuł w pdf)

Rolniczy Przegląd Techniczny nr 9 - 9.2012

"Vector 420 w polu.

Na początku sierpnia odbył się pokaz pracy maszyny żniwnej rosyjskiego producenta z Rostowa nad Donem - Rostselmash. Do pracy na polach w miejscowości Kruszewo koło Ujścia wystawiony został kombajn Vector 420..." (czytaj cały artykuł w pdf)

Poradnik Rolniczy - 33/2012

Technika Rolnicza

"Powrót Vectora.

Największy rosyjski producent kombajnów zbożowych i trzeci co do wielkości producent maszyn  żniwnych na świecie - firma Rostselmash - po raz drugi próbuje zaistnieć na rynku polskim..." (czytaj cały artykuł w pdf)

Aktualności Techniki Rolniczej - 15/2012

Technika

"Sieczkarnie na 600 hektarów.

Kilkusethektarowe gospodarstwa, stanowiące bazę paszową dla produkcji zwierzęcej, w zakresie zbioru zielonek mają do wyboru bogaty arsenał środków. Są wśród nich również..." (czytaj cały artykuł w pdf)

AgroMechanika Technika w gospodarstwie - 08/2012

Aktualności

"Sieczkarnie znad Donu.

Na polski rynek wkraczają nowe wzorce w technice zbioru roślin paszowych - rosyjskie sieczkarnie Rostselmash. Co można znaleźć w ofercie tych maszyn produkowanych ..." (czytaj cały artykuł w pdf)

Tygodnik Rolniczy nr 24 - 15.06.2012

Technika

"Kompleksowa wystawa.

Do grona sieczkarni samojezdnych oferowanych na naszym rynku dołączył rosyjski Rostselmash z modelem RSM 1401. Do napędu zastosowano silnik V8 o mocy 400 koni mechanicznych...." (czytaj cały artykuł w pdf)

Rolniczy Przegląd Techniczny nr 6 - 6.2012

"Sieczkarnia znad Donu.

Flagowym dziełem produkcji rosyjskiej firmy Rostselmash bez wątpienia są kombajny zbożowe. Producent z Rostowa ma również ponaddwudziestoletnie doświadczenie w wytwarzaniu samojezdnych sieczkarni polowych..." (czytaj cały artykuł w pdf)

AgroMechanika Technika w gospodarstwie - 06/2012

Park maszynowy

"Żniwiarz z Rostowa.

Tegoroczne żniwa zbliżają się wielkimi krokami. Najbliższe miesiące są zatem ostatnią szansą na zakup kombajnów, które jeszcze w tym sezonie moglibyśmy wypróbować podczas prac w polu..."

(czytaj cały artykuł w pdf)

Tygodnik Rolniczy nr 19 - 11.05.2012

Technika

"Lupus i jego hity.

Kombajny, ciągniki i sprzęt uprawowy produkowany za naszą wschodnią granicą były główną atrakcją Dni Otwartych, jakie 20 kwietnia zorganizowała firma LUPUS...." (czytaj cały artykuł w pdf)

Top Agra Polska - 05/2012

Świat techniki

"Sieczkarnia polowa z firmy Lupus.

Firma Lupus z Ciechanowa oferuje sieczkarnie polowa firmy Rostselmash. Model o symbolu RSM 1401 wyposażony w silnik o mocy znamionowej 400KM. Maszyna przeznaczona jest..." (czytaj cały artykuł w pdf)

AgroMechanika Technika w gospodarstwie - 05/2012

Park maszynowy

"Wschodnia oferta.

Choć maszyny zza naszej wschodniej granicy są na naszym "podwórku" jeszcze mało znane, to co raz częściej są na nim widoczne m.in. poprzez działalność firmy Lupus..." (czytaj cały artykuł w pdf)

Aktualności Techniki Rolniczej - 08/2012

Technika

"Nowy wymiar wydajności.

Wyroby ze Wschodu, nie tylko tego dalekiego, nie wzbudzają zwykle nadmiernych emocji. Dotyczy to także maszyn rolniczych, które raczej nie kojarzą się z wyrafinowaną techniką czy przesadnym komfortem. Tymczasem kombajny firmy Rostselmash..." (czytaj cały artykuł w pdf)

Aktualności Techniki Rolniczej - 06/2012

Rozmowa numeru

"Wysoka jakość, atrakcyjna cena.

Jednym z elementów ekspansji czołowego rosyjskiego producenta maszyn żniwnych - firmy Rostselmash - na rynek polski jest obecność na największych imprezach wystawienniczych. Duże zainteresowanie produktami z Rostowa nad Donem widoczne było..." (czytaj cały artykuł w pdf)

Przegląd Rolniczy - 03/2012

"Rosyjskie kombajny Rostselmash zdobywają Polskę.

Rynek kombajnów zbożowych w Polsce wydaje się być dość ugruntowany i raczej trudno sobie wyobrazić nowego gracza wśród popularnych marek. Jednak do grupy wysokowydajnych kombajnów zbożowych aspiruje również rosyjska firma Rostselmash..." (czytaj cały artykuł w pdf)

Tygodnik Rolniczy nr 13 - 30.03.2012

Technika

"Ciekawostki z Agrotechu.

Za nami 18. edycja Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej Agrotech. Impreza odsłoniła wiele nowych rozwiązań, które znajdą zastosowanie w niejednym gospodarstwie. Najciekawsze..." (czytaj cały artykuł w pdf)

Rolniczy Przegląd Techniczny nr 4 - 4.2012

Prezentacje

"Klepisko w ruchu.

Firma Rostselmash, rosyjski gigant w produkcji kombajnów zbożowych, jako jedyny jak dotąd na świecie, wprowadził do produkcji seryjnej maszyny "rotorowe" z napędzanym klepiskiem. Według producenta z Rostowa, rozwiązanie to podnosi..." (czytaj cały artykuł w pdf)

Aktualności Techniki Rolniczej - 06/2012

Technika

"Sieczkarnia z Rostowa.

Od lat 90., kiedy to pojawiły się pierwsze silosokombajny Don 680 rosyjskiej firmy Rostselmash, sieczkarnie samobieżne tego producenta przeszły długą ewolucję..." (czytaj cały artykuł w pdf)

Top Agra Polska - 03/2012

Technika. Targi i wystawy

"Targi Agrotech w Kielcach.

Początek tego roku obfituje w rolnicze imprezy targowe. Od 16 do 18 marca odbędzie się kolejna edycja wystawy Agrotech w Kielcach... Firma Lupus z Ciechanowa zaprezentuje kombajny zbożowe rosyjskiej marki Rostselmash..." (czytaj cały artykuł w pdf)

Aktualności Techniki Rolniczej - 04/2012

Rozmowa numeru

"Strzał w dziesiątkę.

Na rynku kombajnów zbożowych w Polsce pojawił się kolejny znaczący gracz. Do grona czołowych producentów zachodnich w ubiegłym sezonie dołączył gigant ze Wschodu - rosyjska firma Rostselmash, zdobywająca coraz silniejszą pozycję na kolejnych rynkach..." (czytaj cały artykuł w pdf)

Rostselmash REPORT 1 (11) 2012

(czytaj cały artykuł w pdf)

Rolniczy Przegląd Techniczny nr 12 - 12.2011

Prezentacje

"Od Stalińca do Toruma.

Rosja od dawna była jedną z potęg w produkcji kombajnów zbożowych. Pozycję lidera tej branży za naszą wschodnią granicą zajmuje firma Rostselmash z Rostowa nad Donem. Przedsiębiorstwo to od br. poważnie wkracza na polski rynek..." (czytaj cały artykuł w pdf)

Rolniczy Przegląd Techniczny nr 11 - 11.2011

Nowości

"Rosyjski lider produkcji kombajnów zbożowych Rostselmash z Rostova na Donem, oferuje na naszym rynku od tegorocznej wiosny kombajn zbożowy Vector 420..." (czytaj cały artykuł w pdf)

Tygodnik Rolniczy nr 32 - 12.08.2011

Technika

"Rosyjski nowy kombajn na polskim polu - to egzotyka. Tym bardziej miło nam pokazać Państwu relację z pokazu maszyn, który zaaranżowano specjalnie dla naszej redakcji.

Rosyjskim kombajnom warto się przyjrzeć, bo ich porównanie do żniwiarek europejskich marek nie tylko w kwestii ceny..." (czytaj cały artykuł w pdf)

Rolniczy Przegląd Techniczny nr 9 - 09.2011

W skrócie

"Powrót Vectora.

FH Lupus z Ciechanowa wiosną br. rozpoczęła współpracę z rosyjskim producentem kombajnów zbożowych Rostselmash. W ten sposób firma z Mazowsza stała się jedynym przedstawicielem tej marki w naszym kraju..." (czytaj cały artykuł w pdf)